22042011

Всесвітній день охорони праці

Plakat

Шановні колеги!
Щиро вітаємо Вас із Днем охорони праці!
     Найвищі цінності – це життя і здоров’я людини.  Їх захист потребує чималих зусиль, адже нерідко людська діяльність пов’язана з небезпечними ситуаціями та ризиками, особливо під час виконання службових обов’язків.
    Всесвітній день охорони праці, що відзначається в Україні, акцентує увагу суспільства на ефективність заходів щодо безпеки праці.
   Ми сподіваємось, що наші публікації допомагають у роботі  всім,  хто безпосередньо опікується безпекою праці .
      Щиро бажаємо вам доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, ясного весняного неба, сімейного тепла та затишку.

 

Голова первинної профспілкової 
організації УДПУ імені Павла Тичини                                          Осадчий О.С.

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

06969947

   26 квітня виповнилося 30 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка стала найбільшою техногенною катастрофою за всю історію людства у ХХ столітті. В нашому місті цього дня відбулися урочисті заходи по вшануванню жертв аварії на ЧАЕС, ліквідаторів та постраждалих внаслідок цієї біди людей.
   Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
   Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
   Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
  У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Краса по-українськи 2016

    14 квітня в стінах Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, на факультеті української філології відбувся довгоочікуваний конкурс грації, вроди та інтелекту – «Краса по-українськи 2016».

DSC_5285

    В конкурсі брали участь 9 студенток факультету української філології, які протягом двох місяців готувались до конкурсу. Цього ж року, окрім традиційних етапів підготовки, на дівчат чекали й додаткові завдання: учасниці мали змогу відвідати розвиваючі майстер-класи, тренінги, театральні вистави, тематичні вечірки. Також, конкурсантки брали учать в міських благодійних акціях, крім того, організували власну – «Подаруй посмішку солдату!».  Організатори конкурсу запевняють, що подібні заходи згуртували дівчат, об`єднали їх спільною ідеєю, навчили діяти в нестандартних ситуаціях.

DSC_5112

   Оцінювали конкурс спонсори проекту «Краса по-українськи 2016» –  директор «Умань хліб» – Віталій Кисіль, фотограф студії «Фабрикант» – Вадим Мельник, майстер візажу – Ольга Трофименко, директор салону краси “Наталія”  –  Наталії Сліпокій, директор студії танцю “Indigo dance studio” – Наталія Котовицька, директор мережі магазинів “Святковий” –  Василь Шеремета, депутат обласної ради – Роман Похолючук. Очолював журі голова  профкому УДПУ ім.П.Тичини Осадчий Олександр Семенович.

DSC_5237 Читати далі …